In Duplo od kuchni: wkładki, wypełnienia, organizery do pudełek

Często po skompletowaniu zestawu lub umieszczeniu pojedynczego produktu w pudełku okazuje się, że w opakowaniu pozostaje zbyt wiele wolnego miejsca, a zawartość swobodnie się po nim przemieszcza. Odbija się to negatywnie nie tylko na samej estetyce, ale również może stanowić przeszkodę w wysyłce paczki. Co więc można zrobić w sytuacji, gdy konieczne staje się dodatkowe unieruchomienie zawartości kartonu?

Wypełniacz do pudełek - ekologiczne wiórki papierowe

Wypełniacz do pudełek - ekologiczne wiórki papierowe

Najprostszym rozwiązaniem są uniwersalne wypełniacze. Mogą to być wszelkiego rodzaju „chrupki” lub na przykład folia bąbelkowa. My w swojej ofercie posiadamy wiórki papierowe, które idealnie komponują się estetycznie z naszymi pudełkami.

Wiórki dostępne są od ręki w kolorach beżowym (ekologicznym), czarnym oraz białym. Przy większych ilościach możliwe jest wykonanie wiórków w innych kolorach – prosimy o kontakt.

Największym plusem tego typu wypełnień, jest ich uniwersalność. Niezależnie od wielkości pudełka, wielkości oraz ilości przedmiotów, które chcemy w nim umieścić, zabezpieczenie tego typu wkładem zawsze się sprawdzi. Jest to produkt standardowy, więc jest to opcja szczególnie opłacalna przy niewielkim zapotrzebowaniu. Nie wymaga uruchamiania specjalnej produkcji pod klienta.

Frame65

Wkładka - kratownica, ścianki dzielące pudełko na mniejsze części

Wkładka - kratownica, ścianki dzielące pudełko na mniejsze części

Pierwszym typem wkładki i jednocześnie jednym z najczęściej wykonywanym przez nas dla klientów, jest kratownica. Tego typu wkładka może podzielić pudełko na cztery lub więcej części (niekoniecznie identycznych), umożliwiając oddzielenie w nim poszczególnych elementów. Dzięki temu zawartość pudełka będzie pogrupowana i nie wymiesza się podczas transportu. Jest to również świetny pomysł na zamianę klasycznego pudełka w organizer.
Kratownica jest stosunkowo tanim typem wkładki. W wielu przypadkach może służyć do pakowania różnych zestawów, składających się z różnych produktów, ponieważ nie jest ściśle dopasowana do poszczególnych elementów. Jest to również jej główna wada. Prostokątne przestrzenie nie są dokładnie dopasowane do kształtu przedmiotów i w wielu przypadkach nie zapewniają ich ciasnego unieruchomienia.

Frame67

Wkładka dzieląca pudełko wzdłuż jednej ścianki

Wkładka dzieląca pudełko wzdłuż jednej ścianki

Kratownica wymaga zastosowania przynajmniej po jednej ściance wzdłuż każdego boku. Wkład tego typu pozwala na zastosowanie równoległych do siebie przegródek, dzieląc pudełko nawet na dwie części (kratownica dzieli pudełko minimum na cztery). Wykrojnik na tego typu wkładkę jest stosunkowo tani, jednak często wymaga ona wykorzystania dużej ilości surowca.

Frame72

Wkładka z wcięciami "kopertowymi"

Jest to wariant wkładu do pudełka, umożliwiający precyzyjniejsze umieszczenie w nim zawartości. Najprostsze wkładki tego typu mają otwory w kształcie prostokąta, jednak czasem, gdy produkt tego wymaga, otwór dostosowywany jest dokładniej do kształtu produktu (na przykład inna szerokość słoiczka oraz pokrywki). Zwykle wkładki tego typu mają wysokość zbliżoną do połowy wysokości produktu. Najważniejsze jest, aby punkt styku przedmiotu z wkładem przypadał w jego najszerszym miejscu, aby zapobiec jego niechcianemu przemieszczaniu się.

Wkładka na kartę, voucher

Wkładka na kartę, voucher

Jeśli szukasz opakowania, w którym umieścić można kartę bankową, kartę stałego klienta, voucher na usługę, kartkę z życzeniami lub inne cienkie przedmioty, z pewnością zainteresuje Cię to rozwiązanie. We wkładce wykonane są nacięcia w miejscach, gdzie znajdować się będą rogi karty. Po wsunięciu jej w odpowiednie miejsca, zostaje ona unieruchomiona, będąc jednocześnie prawie w całości widoczna i wyeksponowana. Jest to ciekawe rozwiązanie o wielu zastosowaniach. Można na przykład umieścić w pudełku kartkę z życzeniami lub podziękowaniami.

Frame70

Wkładka - ramka dwustronna

Jest to przykład wkładki, która może być wykorzystywana obustronnie, zależnie od efektu jaki chcemy osiągnąć. Gdy włożymy ją do pudełka tak jak na pierwszym zdjęciu, po zamknięciu pudełka wieczkiem z okienkiem, wyeksponowany jest wyłącznie produkt, sama wkładka jest niemal niewidoczna. W przypadku umieszczenia jej odwrotnie, tak jak na fotografii drugiej, tworzy ona elegancką ramkę na produkt. Dodatkowo możliwe jest, tak jak w przypadku prezentowanej wkładki, wykonanie otworów ułatwiających wyjmowanie zawartości z pudełka.

Z pewnością do głównych zalet takiej wkładki można zaliczyć jej estetykę – umieszczenie przy jej pomocy produktu w większym pudełku pozwala na osiągnięcie lepszego efektu finalnego, niż przy wykorzystaniu pudełka wykonanego na wymiar.

Wkładka na długopis, ołówki lub cienkopisy

Wkładka na długopis, ołówki lub cienkopisy

Prezentowane wypełnienie pudełka jest jednym z rozwiązań pozwalających na unieruchomienie w pudełku cienkich elementów, takich jak na przykład długopisy, ołówki, cienkopisy. Skutecznie uniemożliwia zawartości przemieszczanie się wewnątrz opakowania, dodatkowo niosąc za sobą dodatkowe walory estetyczne. Jest to o wiele mniej powszechne rozwiązanie niż powszechne na rynku wkłady z gąbki, dzięki czemu pozwoli na wyróżnienie się i zapadnięcie w pamięć klientowi lub osobie obdarowanej takim zestawem.

Frame69

Niestandardowe projekty wkładek do pudełek

Niestandardowe projekty wkładek do pudełek

Czasem standardowe rozwiązania nie sprawdzają się. Staramy się wtedy zaprojektować wkład, który pozwoli na bezpieczne i efektowne zapakowanie produktu, który dostarcza nam klient. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas wkładki, które wykonywaliśmy naszym klientom.

Frame71

Jeśli poszukujesz pudełek z wkładką na swój produkt, skontaktuj się z nami. Postaramy się zaproponować odpowiednie rozwiązania, dostosowane do Twoich potrzeb.

Podziel się

facebook printerest twitter poczta

Przeczytaj również