Jak złożyć pudełko jednoczęściowe z tektury – 4 ścianki podwójne

W tym artykule postaram się pokazać krok po kroku jak złożyć właściwie pudełka tekturowe jednoczęściowe. Nie są to typowe pudelka fasonowe, posiadają one podwójne boki na czterech płaszczyznach przez co są stabilniejsze, sztywniejsze i bardziej wytrzymałe.
Niestety są też minusy, przy tej samym rozmiarze co typowe pudełka fasonowe z tektury muszą być wykonane z większego kawałka tektury, przez co automatycznie ich koszt wzrasta. Ich składanie dla mnie jest bardzo proste i szybkie, natomiast ja złożyłem ich już niezliczoną ilość w swoim życiu.
Dla osób które będą to robiły po raz pierwszy mogą wystąpić pewne kłopoty, ale nie martwcie się, na pewno dacie rade! Pomocne będą poniższe grafiki które pozwolą Wam prześledzić całą drogę którą musicie przejść do złożenia pudełek.
Powodzenia!

pudelko-jednoczesciowe-z-tektury-4-scianki-podwojne

Miejsce składania pudełka

 

Dla Waszej wygody i aby efekt końcowy składania pudłka był jak najlepszy sugerujemy znalezienie płaskiej, czystej powierchni na której będziemy mogli położyć cały nasz wykrój. Przy większej ilości pudełek do składania przygotujcie miejsce pracy które będzie dawało wam komfort i wygodę. Pamiętajcie, że złożenie jednego pudełka (lub kilku) nie będzie wyzwaniem, natomiast może się zdażyć, że będzie ich kilkadziesiąt lub kilkaset – i tu już wygoda będzie ważna.

Posiadamy w swojej ofercie pudełka tekturowe składane w sposób opisany powyżej w różnych rozmiarach. Mozliwe są różnice w proporcjach i niektórych detalach, lecz sposób składania pudełek będzie identyczny od przedstawionego na grafikach powyżej.

Jeśli taki sposób składania pudełek Cię zainteresował, a nie znalazłeś rozmiaru który tobie jest potrzebny zapraszam do kontaktu.

Proszę uważać, tektura jak i papier w niektórych warunkach posiadają bardzo ostre krawędzie i możliwe jest skaleczenie się przy składaniu co oczywiście do przyjemnych nie należy.

 

Podziel się

facebook printerest twitter poczta

Przeczytaj również